1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Arnavut Kınaları Hakkında Bilgiye Ihtiyacım Var :))

'Kına Gecesi' forumunda elifcelik tarafından 27 Mart 2015 tarihinde açılan konu

?

Göçmen şalvarı bindallı

1. Göçmen şalvarı

44.4%
  2. Bindallı

55.6%
Birden fazla oya izin veriliyor.
  1. aytenengin

aytenengin Uzman Üye+

Çok duydum bunları ama hiç şahit olmadığım için ister istemez gözüm korkuyor :) eltimde kına gecesinde bır cok elbise giymiş hatta gelinin yakınları kuzenlerı arkadasları flnda salvarlı elbıse gıyıp oyunlar oynamıslar o sanırım 3 kıyafet gıymıs. Ben onların ıstedıgı gıbı olsun ıstıyorum onları mutlu etmek ıstıyorum cunku bız karadenızlıyız ve hep aynı seyler yapılıyor uc ayak kasap oynanır kına yakılıp gelın aglatılır sonra tekrar oyun oynanır ve bıter boyle olsun ıstemıyorum benım cevremde kımse bılmıyor bu adetlerı farklılık yaratmak ıstıyorum acıkcası cok yardımcı oldunuz cok tesekkur ederım kayınvalıdemle de bu konuyu konusacagım :)

2. shqiptare

shqiptare Uzman Üye+

merhaba kızlar..
    kınamda 2 türlü şalvar giyeceğim birini görümcem dikmişti. diğerine karar veremiyorum o yüzden sizden yardım istiyorum..renk olarak lacivert gümüş düşünüyorum model ne olursa olsun.[​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG] baktığım modeller bunlardı..

3. EzgiNadir

EzgiNadir İnci Üye+

canım bende 2.modeli çok beğendim ilk modelin bordo kısmını beğendim açıkcası rengini ama çok gösterişli geldi bana tabi sen ne seversin bilmem :) ama 2. modeli çok kibar buldum :alkis:asik

shqiptare bunu beğendi.
  4. shqiptare

shqiptare Uzman Üye+

ben sadelikten yanayım kayınvalidem süs püs olsun diyor :D görümcemde sen nasıl arnavutsun kız süsü püsü nasıl sevmezsin diye takılır bana :) 2. modele bi bakayım üstümdeykende foto çekilir atarım :)

5. türkan

türkan Süper Üye+

Göremediğimden yorum yapamadım :(

6. shqiptare

shqiptare Uzman Üye+

aaa niye gözükmüyor ki :(

7. shqiptare

shqiptare Uzman Üye+

bu da diğer şalvarım görümcem dikmişti :) @EzgiNadir

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 8 Aralık 2015
    Özlem bunu beğendi.
  8. EzgiNadir

EzgiNadir İnci Üye+

etek mi bunun altı :) şimdi etekliler moda yaa ben şalvar beeğenmiyorum yanlış anlama güzel tqabi ne güzel dikmiş güle güle giy inşallah ben samsunluyum ve bzde yok böyle şalvar felan nişanlım boşnak onlarda var giymem şart diye giyiyorum yoksa giymem de :( :D hiçç beğenemiyorum zarla zorla en sade modellerden 2 tane seçtim dikiliyor şimdi :D

9. Özlem

Özlem Moderatör Site Yetkilisi

ay çok güzel olmuşsun tatlım bende bindallı yerine böyle bir şey düşünüyorum :) çok beğendim

shqiptare bunu beğendi.
  10. shqiptare

shqiptare Uzman Üye+

evet canım etek altı :) oo boşnakların her kıyafeti şalvardan ibaret :D ablam boşnak gelini ondan biliyorum 14 tane şalvarı var :D yanlış anlaşılcak bişi yok yavrum biz bu adetlerle büyüdüğümüz için benimsemişiz seviyoruz :) dışardan bakan insan ya çok heveslenip arnavutlara gelin gitcem havasına giriyor kimide hiç sevmiyor :) bizim gelinde karadenizli o istemiyor bunları :)

EzgiNadir bunu beğendi.
  11. shqiptare

shqiptare Uzman Üye+

teşekkür ederim kuzum :)

12. EzgiNadir

EzgiNadir İnci Üye+

ayy ben oyum işte benmiyim o bak bakim bana hahaha :D :D şaka maka bnde istemiyorum kırmamak için giyiyorum adetleri mahçup olmasınlar diye.. yoksa giymem de :( sevemedim hiç senelerdir eltiminde 10 tane var.. ama ben 2 istedim dahagiymem dedim kaftan giyicem bi 2 şalvar giyicem 1 nişanlığım birde abiye kınamda yeter ... 5 oluyor daha şalvar malvar giyemem valla :D bide gittim en sade şalvarları seçtimm hahaha :D herkes kızdı daha sadesi yokmuydu diye de :D bulamadım :oops::aptal:aptal:p:p

13. mldfyz

mldfyz Uzman Üye+

Benimde kayinvalidemler arnavut ama ben abartiyi pek sevmedigim icin giymedim salvar veya boyle gosterisli salvar sade bildigimiz bindalli giymistim mor:p o yuzden bende en sade olarak 2.siradakini begendim;):)

shqiptare bunu beğendi.
  14. shqiptare

shqiptare Uzman Üye+

7 kıyafet değiştircem bende :D daha artmazsa :) şu şalvar olayı dışında hiç bişeye hevesim yoktu :) allı pulluyu görümcem hediye olarak işlemiş haberim yoktu :) ama diğer kaftan mümkün olduğunca sade olacak :D abimde mayısta evlencek bizim gelin bunları gördükçe kaçıyo bi nişanlığım bi bindallı yeter bana uğraşamam diyor senin gibi :D

EzgiNadir bunu beğendi.
  15. shqiptare

shqiptare Uzman Üye+

2.yi seçmekle hata yapmamışım anlaşılan :) benimde en çok içime sinen model o

mldfyz bunu beğendi.
  16. EzgiNadir

EzgiNadir İnci Üye+

hehehe ay canım ya sizin gelini ben çok sevdim bana kalsa bana da yeter de işte erkek tarafına yetmiyor :D ben de şalvar modelimi buldum koyayım dur

17. shqiptare

shqiptare Uzman Üye+

koy bakim merak ettim :)

18. EzgiNadir

EzgiNadir İnci Üye+

beyaz şalvarım şu iki beyaz birleşicek kolları dantelli olan ve düz beyaz şalvar dantelli olan şalvarın alt kısmı çok şişkin bi şalvardı ben böyle dar şalvar olsun istedim yani böyle bişey olcak beyaz olan :) güllü tulumu aslında ben giymeyi düşünmüyorum kınamda ama nadirn teyzesi bana hediye diktirmek istiyor bana yakışacağını düşünüyor ondan kınada giyermiyim bilmiyorum da böyle bir şalvarım da olacak .. :) diğer o açık renk tulum şalvarın bordosunu diktiriyorum kırmızı gibi koyu bir bordo değil kollarındaki taşlar gümüş renk olacak ... kemeri gümüş renk olucak .. sırtı açık v yaka gelicek .. biraz değişikliklerle şalvar modellerim bunlar.. en sadeleri bunlardı :p:p:p:confused: @shqiptare

Ekli dosyalar:

shqiptare bunu beğendi.
  19. shqiptare

shqiptare Uzman Üye+

sadelikte yeni bi çağ açmışsın resmen :D kız bunlar nasıl boşnak şalvarı olcak :D bende kendime sade diyodum :p
    şaka bi yana güzel modeller beğendim :) tesettürlü olduğum için modellerde ve gömleklerde çok sıkıntı çekiyorum ben malesef

20. EzgiNadir

EzgiNadir İnci Üye+

kız boşnak şalvarı vallahi:) yeni model bunlar hep baya ünlü bi şalvar dikimcisi sayfası falan var hep kızı tasarlıyor annesi dikiyor :) yeni modeller bunlar hep banane ben gördüm tek değilim birsürü giyen var ordan aldım zaten gömlekleri :D hem yelek gömlek falan öyle artık pek kimse kullanmıyor burda :D hahah bu baheneleri kullanıp diktiriyorum yoksa kayınvalidem eltim süsü püsü çok sever beğenmediler bunları da banane :D

shqiptare bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş