1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Altın Tektaş Ile Pırlanta Tektaş Arasındaki Fark Nedir?

'Alyans ve Takı' forumunda Seda tarafından 9 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

1. Betül

Betül Süper Üye+

Söz de tek taşım vardı nişan için ayrı alacaktık zaten şimdi aynen benim de iki tek taşım oldu biri duruyor.Evlilik teklifinde de beş taş takmıştı istedikçe değiştiriyorum öyle :)

Yasiree bunu beğendi.
  2. Ezgi

Ezgi . YASAKLI

İstediğinin olması önemli ben de tektaş ve beştaş sarı sevmiyorum mesela :p bir de alyans iki renk ya da geçişli beyaz ile çok güzel duruyor deme öyle :p

Betül bunu beğendi.
  3. Betül

Betül Süper Üye+

Eminim seninki çok güzeldir yorumunu okudum ;) Başkasında görünce evet çok beğeniyorum kendime gelince çokkk :D sarı sarı olacak miiss :p

4. Ebrugkhn

Ebrugkhn Üye+

Benim de sevgilim gümüş almıştı arkadaşımız nisanlısına alırken bana da almış sevdiceğim ne altın ne de pırlantaydı ama tabi bunların hiç bir önemi yoktu düşünüp alması beni hepsinden daha mutlu etmişti :)
    Zamanı gelince birşeyler bekliyorum alıcakmış ama yine ne alıcagının bi önemi yok sevdicegimden gelen herşey kabulümdür :p

Büşra Genç bunu beğendi.
  5. Mpamuk

Mpamuk Uzman Üye+

Bende genel olarak altından hoşlanmıyorum. Sarı tercih etmiyorum. Tektaşım pırlanta olunca alyansımıda sarı ve beyaz şeritli almıştım. Gerçi şimdi sapsarı oldu ama yinede seviyorum çok zevkle takıyorum :asik

6. Büşra Genç

Büşra Genç İnci Üye+

Benim için farketmez ama ben altın tektaşı daha mantıklı buluyorum :oops:

Özlem bunu beğendi.
  7. Özlem

Özlem Moderatör Site Yetkilisi

Bende sana katılıyorum canım :*

Dilan62 ve Büşra Genç bunu beğendi.
  8. Special bride

Special bride Yeni Üye

Benim icin fark etmez dusunup almasi yeter :) yeter ki gerxek altin olsun :)))

9. hanimpenceresi

hanimpenceresi Yeni Üye

pırlantanın ne şartlarda elde edildiği bilinseydi köle gibi çalıştırılan, uğruna insan ticareti yapılan kirli piyasada hanımların pırlanta sevdasının da kalmayacağından eminim. allah cümle hanelere huzur versin.

10. mldfyz

mldfyz Uzman Üye+

Buna verebilecegimiz o kadar cok ornek varki saymakla bitmez ona bakilirsa kimse pirlanta sevdasinda degil herkesin tercih meselesi ayrica tek tas genel olarak hediye olarak gelen bir yuzuk farkettiysej burada herkes altin veya pirlanta farketmez onemli olan dusunup almasi ve manevi degeri olarak yorum yapmis..

Dilan62, Aylin, bsyl ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  11. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi Site Sahibi

@mldfyz Katılıyorum ve Şunları da eklemek isterim;
    - Modern tarım tekniklerinde kullanılan pestisitler ve diğer zirai ilaçlar yüzünden dünyanın her tarafında binlerce insan (özellikle çiftçiler) kanser oluyor, acılar içinde ölüyor bu konuda nasıl bir bilinçle yaklaşıyorsun @hanimpenceresi ? sadece pamuklu diye aldığın triko yüzünden bugün o pamuk çiftçisi öldü, organik pamuk yetiştiriciliği gelişsin diye destek oldun mu hiç? Organik pamuklu ürünler alarak pırlanta konusundaki hassasiyetini bu alanda da sürdürebilirsin. Üstelik tarım ilaçları yüzünden çiftçilerin ailelerinde bedensel ve zihinsel engeller hızla görülüyor. Yani sadece işçi değil çevresi de etkileniyor.
    - made in banladesh, made in vietnam yazan o en yaygın dükkanlarda satılan ürünler var hani onlarda da günlük 1-2 dolardan çalışıyor insanlar, bırak insani şartlarda çalışmayı sürünüyorlar.
    Bunun gibi pek çok örnek sayarım da yeri değil.

Pırlanta dile dolanmış ama modern çağ kölelik sisteminde devede kulak gibi kalır. Bir onlar değil insani şartlar dışında köle gibi çalışan. Hanımların pırlanta sevdası cümlesini şu yukardakileri yapmıyorsan bunların yanında çok amaçsız buluyorum. Gidip de kendine pırlanta alan bir kadın pek göremezsin ülkemizde, eşler hediye alır genelde. Yani bu sevda kadınlarda değil, "eşime sahte taş almam" diyen erkektir. Ama eminim sen dahil pek çok kadın yukarıda saydığım ürünleri gidip alıyor bilmeden kullanıyor ve hatta sofraya koyuyor. Çünkü bu şekilde kullanmamız dayatılıyor. Biri lüks tüketim diğeri ihtiyaç olunca mı çalışma şartlarına itiraz ediliyor? Hepsine et, hepsini boykot edelim o halde.

bsyl, Ruci, mldfyz ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  12. cerensever

cerensever Uzman Üye+

ben tekliften önce çok araştırmıştım pırlanta yüzük konusunu ve nasıl çıkartıldığını öğrenince çok üzülmüştüm çıkaranlar çıkardığı taşın değerini bile bilmiyorlarmış ondan dolayı istememiştim lakin sevgilim pırlanta olarak çok narin zarif bir yüzük almış çok severek taşıyorum benden çocuklarıma kalsın istediğim gerçekten anısı büyük kıymetli bir yüzük isterse 10 liralık bişey olsun sevdiğim adam takmış çokta maddi durumuna bakmam gönlünden geldiyse zaten gönlünden gelmesi herşeyin güzelini yapıcağı anlamına gelir :sevimli tektaş pırlanta olmasın ama yürekler pırlanta olsun yeterli <3

Özlem bunu beğendi.
  13. Özlem

Özlem Moderatör Site Yetkilisi

ay ne güzel söyledin canım benim kesinlikle katılıyorum<3

cerensever bunu beğendi.
  14. cerensever

cerensever Uzman Üye+

:asik<3:*:*:*:*

Özlem bunu beğendi.
  15. Cansuclk

Cansuclk Yeni Üye

Benim ne olduğu konusunda bir fikrim yok tek bildiğim taşı düştü ve yapılmıyor cüzdanımda öylece duruyor umrumda mı hayır değil alyanslarımızı bile çoğu zaman takmıyoruz bağlılık yüzükle olmuyor sonuçta ama bir gün yenisini almak istersem yararlı bilgiler öğrenmiş oldum teşekkürler

16. cutebutmely

cutebutmely Yeni Üye

Burası hala aktif mi bilmiyorum ama bizde pırlanta yüzük bakıyoruz. Oval kesim bir şey arıyoruz. Sizlerin aldığı yerler, nispeten daha uyguna bulunabilecek yerleri biliyorsanız paylaşır mısınız?

Bu Sayfayı Paylaş