1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Altın Kolye...

'Alyans ve Takı' forumunda mhdyasa tarafından 8 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

1. mhdyasa

mhdyasa Aktif Üye+

Baktım baktım konu ile ilgili başlık bulamadım ;) Şimcik sorum şu? Nişanımda annem şöyle bir bileklik taktı 23120PIC_0002.JPG (küçük çeyreklerden yapılmış büyük değil) Düğünde de yine bu küçük altınlardan yapılan kolyeler var. Nette resmini bulamadım. Onu almak istiyor ikisi takım olur diye. Bende çok sevmedim. Bilezik olarak çok güzel elime de yakıştı ama kolye olarak hiç güzel durmuyor. Bu yüzden başka model bakıyorum.
    201424144742_turkiyemkremsiyah_mega.jpgzxcbvnm.jpg altin-kolye-1.jpg cevsen-kolye-ucu-altin-efce38.jpg
    Şöyle bir kaç model beğendim ama emin değilim.. Gelinliğim kapalı olacak nasıl durur acaba. Özel günlerde de takabilirim diye düşünüyorum ama hiçççç emin değilim. Beğendiğiniz farklı modeller varsa önerilerinizi bekliyorum mutlaka...
    şimdiden teşekkürler :guzellik:guzellik

Kubis, büşralper, türkan ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  2. mhdyasa

mhdyasa Aktif Üye+

nasıl birşey canım. Bana gösterebileceğin bir model var mı aklında?

3. rapunzella

rapunzella İnci Üye+

benim kayınvalidem set mi istersin beşibiryerde mi diye sormuştu ben beşi biryerde istiyorum dedim ama zinciriyle beraber istedim yani beşibiryerdeyi satarım ama zincir kullanılır diye düşündüm kendi annem babam da bana birer bilezik takacaklardı kız kardeşimin adına da takacaklardı kız kardeşimin adına kolyeli bileklikli set aldılar ki ben onu hatıra olarak saklayayım diye böyle birşey o da
    IMG-20141207-WA0004.jpg
    bunu özel günlerde de takarım diye hatıra kalsın istediler bence kullanmam diyorsan beşibiryerde aldırabilirsin hemde zarar etmemiş olursun satmak istediğinde yani ama yine de sen bilirsin gelinliğin üstüne inciden bir kolye ve küpe takabilirsin

Büşra yağmur ve mhdyasa bunu beğendi.
  4. mhdyasa

mhdyasa Aktif Üye+

Canım benim çok güzel. Mutlu günlerinde kullan inşallah :)
    Bu set ne kadar tuttu diye sorsam ayıp mı etmiş olurum acaba :) Benim de alınacaklar hep yatırım amaçlı olacak ama annemin alacağını hiç bozmayacağım hep saklayacağım diye düşünüyorum. Bu yüzden de çok kararsızım...

rapunzella bunu beğendi.
  5. mhdyasa

mhdyasa Aktif Üye+

üç bin liradan fazla veremez. setler biraz pahalı gibi :\

6. rapunzella

rapunzella İnci Üye+

teşekkür ederim canım yok neden ayıp edesin tabiki söylenir takıdır sonuçta daha iyileri senin olsun inşallah ;) hemen anlatayım ben annemlerden yatırımlık birşeyler alın ben ev almak istediğimde onları satarım sattığımda elime para geçmeli demiştim onlarda toplamda 3 bilezik takalım dediler ben ilkin olur dedim ama sonra vazgeçtim iş kuyumcuya gidince değişirmiş :D benimkide öyle oldu ankarada altın çadırı kurdu atasay neyse gittik bizde ben bu seti gördüm çok beğendim 2200 den 1525 e düşmüştü indirimdeydi eski sezon birde bir taşı düştüğü için ve bir tane kıvrılmış parçası olduğu için indirimdeydi dedim aman ne olacak belli olmuyor dedim aldık 2li setti küpesi yoktu zaten nişanda takılan küpeme de uyuyordu aldım çok da hoşuma giderek aldım

mhdyasa bunu beğendi.
  7. mhdyasa

mhdyasa Aktif Üye+

Çok iyi yapmışsınız canım. Hiç belli değil taşı düştüğü falan. Takılınca da zarif şık durur. Fiyatı da güzel olmuş :) Bakmakta fayda var... ;)

rapunzella bunu beğendi.
  8. rapunzella

rapunzella İnci Üye+

bu arada benim bu aldığım set 14 ayar yani biraz ondan uygun fiyatı ama bence sen kayınbabanlara bozdurduğunda zarar etmeyen takılardan aldır çok istersen takılan paralarla ya da çeyrekleri bozdurup kendi zevkine göre şık bir set alırsın bence ;)

9. mhdyasa

mhdyasa Aktif Üye+

Öyle yapacağım canım nişanlımın babası bilezik falan alacak. Bunu annem alacak onun hatırası diye hiç bozdurmayacağım bir şey istiyorum.

rapunzella bunu beğendi.
  10. rapunzella

rapunzella İnci Üye+

inşallah güzel bir set bulursun şöyle zarif her eline aldığında içinin gideceği iyi ki aldım diyeceğin ;)

mhdyasa bunu beğendi.
  11. Ezgi

Ezgi Aday Üye

Baktığın modellere benziyor çok net değil ama Model belli canım ;) @mhdyasa

Ekli dosyalar:

• image.jpg
      image.jpg
      Dosya Boyutu:
      121.5 KB
      Gösterim:
      89
    • image.jpg
      image.jpg
      Dosya Boyutu:
      163.1 KB
      Gösterim:
      85
    mhdyasa bunu beğendi.
  12. mhdyasa

mhdyasa Aktif Üye+

teşekkür ederim canım bunlar da güzel ;)

Ezgi bunu beğendi.
  13. türkan

türkan Süper Üye+

canım yatırım olsun diyosan taşlı ve çok işlemeli alma derim .. zaten günlük hayatta takmayacaksın ki.. max 3 5 kez takacaksın o tarz modellere bak.. 14 ayar filanda olmamalı.. bende bütün takılarımı öyle aldırcam tarzım olmasada sonrasını düşünmek lazım.. yarıdan fazla fark oluyor yoksa :(

mhdyasa bunu beğendi.
  14. büşralper

büşralper İnci Üye+

canım bende bunlardan yaptırıcam düğünden sonra takıcam ama ben normal düz koyu kıyafetlerin üzerinde çok hoş duruyor senin paylaştığın en alttaki çerçeveye cumhuriyet altını takıyorlar çok güzel duruyor :asik

15. mhdyasa

mhdyasa Aktif Üye+

Yok canım yatırım amaçlı değil. Hatıra kalsın hep saklarım arada takarım diye. Diğerlerini hep bilezik falan alırım ilerde bozdurabilmek için ;)

türkan ve rapunzella bunu beğendi.
  16. mhdyasa

mhdyasa Aktif Üye+

Nudem bunu beğendi.
  17. mhdyasa

mhdyasa Aktif Üye+

Ben normalde altın takamayan biriyim. Ama bizim buralarda özellikle yeni evliysen düğünlerde bayramlarda mutlaka üstünde bir kaç parça altın olmalı.. Bunu düşünerek arıyorum, diğerlerini zaten bozarız bir kaç aya kadar. Bari bu kalsın hem annemin de hediyesi diye anısı olur benim için. Cumhuriyet altını ile olan bir model görmüştüm ama çerçevesi böyle güzel değildi.. En kısa zamanda kuyumcular çarşısına gidip bir keşif yapmam lazım ;)

büşralper bunu beğendi.
  18. büşralper

büşralper İnci Üye+

normalde bende altın sevmem ama kolye ve bileklik altın güzel duruyor bu çerçeveli altınları bizim burda yeni gelinler çok yaptırır kuyumcularda çok çeşit var :)

mhdyasa bunu beğendi.
  19. melek1991

melek1991 İnci Üye+

20. mhdyasa

mhdyasa Aktif Üye+

Kuzum o an online olanları kopyaladım buraya ;)

melek1991 bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş