1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Ailemin Ne Düşündüğünü Anlayamıyorum Artık :((

'Diğer' forumunda Songül5555 tarafından 4 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

1. Songül5555

Songül5555 İnci Üye+

Merhaba Canlar Kafam O Kadar Doldu Ki Ailem Beni Çıkmaza Soktukça Çözüm Bulamıyorum. Bir Hastalığı Yakalanacağım Diye Korkuyorum.Hiç Bir şey Yemek Gelmiyor İçimden ,Hiç Bir Şey Yapmak İstemiyorum. Bilenler Vardır Belki Bilmiyorum Benim Annem Üvey Ama Ben Onu Öz Annem Gibi Seviyorum Benim Öz Annem O Her Neyse Beni Kıran Şey Evlilik Kararı Aldım Diye Kızgın Kırgınlar Belkide Bilmiyorum Ama Çeyizdir Alınacak Eksiklerdir Her şey Alınıyor Yapılıyor Ama Sürekli Karşı Tarafı Aşağlayıp Duruyor Annem Bilmiyorum Duymadım Ama Babam da Aynı Düşüncede Galiba Annem Bir Karşı Tarafa Çok Masraf Çıkmasın Nişan Yapmayalım Ne Bilim Fuzuli Masraflardan Kaçınalım Diyor Birde Tam Tersini Yapıyor Pahalı Düğün Salonlarını İsteyip Duruyorlar Sanki İnada Yapar Gibi Ya Birde Babamı Gaza Getirme Huyu Vardır Sinir Oluyorum O Zaman Ya Annem Babamı Yada Babam Annemi Gaza Getiriyor İkisi de Birbirinden Piskopat :( O Kadar Güzel Günlerimiz Oldu ki 3 Yıldır Sırf Tartışır Hala Geldik Her Yaptım Yanlış Oluyor Vs İşte Kızlar Nasıl Bu Hala Geldiğimizi Anlamıyorum Sadece Annem Babam Ölmeden Benim Mutluluğumu Görsün İstedim Doğru Birisini Sevdiğim İnsanı da Bulduğuma İnandığım İçin Evlenmek İstedim Ne Var Bunda. Sevdiğimde Aileside Beni Daha Fazla Bekletmek İstemiyorlar Annem ve Babam Bir Yapıcı Bir Yıkıcı Oluyorlar Onları Anlamakta Zorlanıyorum Annem Şeker Hastası vs. Bir Sürü Rahatsızlığı var Tutturmuş Düğünü Bir Kaç Yıl Erteleyecez Ben Hastayım Kızım Bana Bakacak Vs. Ya Tamam Bakim Bakmasına Annem O Benim Başımın Üstünde Yeri Var Ama Bizde Anlaşamıyoruz Aynı Evde de Yaşamıyoruz Ki Zaten Ne Düşünüyorlar Kafam Patlayacak Gibi Oluyor Artık Yoruldum Tek Beklentileri Maddi Diye Düşünüyorum Çevremde Herkes Böyle Söylüyor Duymazdan Geliyorum Ama Bazen Beni Sevdikleri Düşünmüyorum Şuanda Tek Korkum Bu İlişkiyi Bitirmemi İstemeleri O İsteklerini de Üstü Kapalı Dile Getirdiler Bir Kaç Kere Ama Duymazdan Geldim Aileme Karşı Gelmek İstemiyorum Bana Başka Yol Bırakmıyorlar Susuyorum Şimdilik Ali Askerden Gelsin Nisan 17 De Gelecek Evde Biraz Durup İşe Girecek Sonra Beni Görmeye Gelecek Sonra Evi Tutup İçini Düzecek Babamda İşden İzin Alıp Gelecek Aileler Gün Kesmeyi Konuşacaklar Ne Olacak Ne Zaman Olacak Bilmiyorummmm Korkuyorummmm

2. bsyl

bsyl Uzman Üye+

Tatlım üvey annen bazı şeyleri kıskanıyor olabilir tanımıyorum üvey anneni ama benim bildiğim daha yapıcı olur anneler babalar kızsa bile onları sıkıştırır gaza getirmez.
    Ve öz annenin dediği de bana çok saçma geldi ne demek evlenmesin bana baksın bikaç yıl nişanlı beklesin evlenmeni istemiyorsa bu yola girmeden söyleyecekti bu yola girdikten sonra evlenmesn beklesin demek çook mantıksız bana göre..
    Sana nacizane tavsiyem nişanlını seviyorsan eminsen ailesinden de eminsen sizinkilere kulağını tıkaman hayat senin hayatın karar senin kararın ne demek aileme karşı gelemem ayırırlarsa? bana bencilce hareket ediyor izlenimi verdi senin ailen kötü bişey mi gördüler ki böyle döndüler düğün salonu içinde yok pahalı salon tutsun demeleri de çok yersiz durumları neyse ona göre hareket eder insanlar.

yeni_gelin ve Songül5555 bunu beğendi.
  3. Songül5555

Songül5555 İnci Üye+

@bsyl Hepsini üvey annem diyor tatlım yani aynı kişi öz annemle görüşmüyorum bir kaç yıldır. neyse aslında annemle bazen anne kız ilişkimiz harika ötesi bazende çekinilmez oluyor çok büyütüyor ve haklı olduğunda tamam katılıyorum ona ama kinci biraz sevdiğini çok sever ama ona yanlış yaptıysan dilinden kurtulamazsın :cokkomik:cokkomik Annem İşte arkandayım diyor babamı ikna eden de kendisi İsteme faslında beni zaten babam değil annem verdi yani hahahahaa :alkis<3<3 ama kızıyor bazen onun gibi düşünmediğimiz için ne bilim bazen yapıcı bazen yıkıcı oluyor sinir hasta :( ;)biraz önce aliyle konuştum Annemle konuşmuş uzun konuşmuşlar geldiğinde Gelinlik bakın falan demiş akıl vermiş ilk aylarda lazım olmayacak şeyler almayın demiş kendinizi fazla borca sokmayın baya güzel konuşunca Ali de şaşırmış hiç bir şey olmamış gibi oluşuyor olanlar bazen kafayı yiyecem ya bir öyleler bir böyle ne oluyor neyse karar verdim şimdilik sessizim hayırlısıyla bir askerden gelsin de ne olacak göreceğiz hep beraber:aptal Annemi Ne alacaksam fikrini alıyorum kendini kötü hissetmesin diye uğraşıyorum inşallah bu süreçde başarılı olurum herşeyin yoluna girmesine

cerensever bunu beğendi.
  4. cerensever

cerensever Uzman Üye+

yani sen kaç parçaya bölüneceksin hangisine yaranacaksın genel de bu gibi durumlarda herkes birşey söyler sen bence kulak asma saygını kaybetme gerisini düşünme ya aileler ısınana kadar olabiliyor böyle karşı tarafı kötüleme malesef var sen görmezden gel senin gitmene üzülüyor olabilirler masrafları takıyor olabilir sen iyi düşün kendini tart kendinden ve sevdiğin adamdan eminsen zaten askerden gelince herkes karşı karşıya gelince olacaklar olur siz emin olarak ailelerin karşısında durun herşey çözülür gerçekten ne olaylar çözülüp insanlar evleniyor

Songül5555 bunu beğendi.
  5. Songül5555

Songül5555 İnci Üye+

Öyle yapıyor ve yapacağım da canım Hakkımda Hayırlısı Diyip Yoluma Devam Ediyorum İşte Ne Düşündüklerini İnan Bilemiyorum Ailemi Seviyorum iki tarafda Üzülmesin diye mücadele ediyorum işte kuzum @cerensever

cerensever bunu beğendi.
  6. cerensever

cerensever Uzman Üye+

Tabiki de edeceksin bu yollar öyle kolay olmuyor herkesin bir stresi sıkıntısı oluyor kiminin az kiminin çok sen sadece pes etmeden yorulmadan yormadan kırmadan kırılmadan saygıyla eninde sonunda olacak nasılsa bıkmadan anlatacaksın sende elbet bir gün evlenip gideceksin sonuç olarak bu duruma yapacak birşey yok

Songül5555 bunu beğendi.
  7. Songül5555

Songül5555 İnci Üye+

Gerçekten Çok Zorluklarla Karşılaşıyoruz ama kimseyi kırmadan üzmeden bu ilişkiyi devam ettirmeye devam etsek de üzülen oluyor muhakkak olmaması için dikkat ediyorum kuzum Hayırlısıyla beklemeye devam şimdilik tatlım @cerensever

cerensever bunu beğendi.
  8. bsyl

bsyl Uzman Üye+

Ben bana bak diye öz annen dedi sandım canım :D hakkınızda hayırlısı olsun ne diyim ama bir öyle bir böyle davranmasını anlayamadım valla üvey annenin değişik geldi biraz :oops::oops::oops:

Songül5555 bunu beğendi.
  9. Songül5555

Songül5555 İnci Üye+

:gulumse Sağolun Canlar @cerensever @bsyl En Azından Konuşarak Rahatladım Biraz Olsun Artık zaman Herşeyi Gösterecek<3:*

bsyl bunu beğendi.
  10. lülü

lülü Uzman Üye+

Ailenin tavırlarına olumsuz birşey söylemiceeem:rolleyes:ilk zamanlar böyle şeyler oluyor ama seninkiler belki biraz abartmış belki de senin alınganlık zamanına denk gelmiştir bilemiyorum ama sana tavsiyem şuanda hiçbir şey için ne kimseyi kır saygını boz nede kendini yıprat...sadece aşkını yaşa ve nişan oldumu bilmiyorum ama nişanlın demek istiyorum askerden gelip düzenini kurduğunda ailenin karşısında dimdik durduğunda senin ailende bu kararsızlıklarından vazgeçecektir;)herşeyi kafana takma zaman kısa.

sedaozer ve Songül5555 bunu beğendi.
  11. Songül5555

Songül5555 İnci Üye+

Bende Öyle Yapmayı Düşünüyorum Canım Teşekkür Ederim Bu Süreçler Ya Kopma Noktası Oluyor Ya Bağlanma Ama Ben Sımsıkı Bağlıyım Sevdiğime Sabrediyorum Sorunlara Karşı Direniyorum İşte Sevdiğimin Hayırlısıyla Askerden Gelmesini Bekliyorum O Zaman Herşey Netlik Kazanacak Sevgiler..<3:*

lülü bunu beğendi.
  12. Songül5555

Songül5555 İnci Üye+

Çok Şükür Ki Bu Sıkıntıları Öyle Yada Böyle Atlattık Yada Atlatamadık Sonuç Olarak Bekleme Süreci Bitti ve Evleniyoruz Rabbim Tüm Bekleyenlere Nasip Etsin Mutlu Huzurlu Günler Diliyorum <3<3<3

NeslihanM bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş