1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

7 Aralik ~ Mutfaklarimizda Neler Pisiyor?

'Bugün Ne Pişirsem?' forumunda mrvchn tarafından 7 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

1. mrvchn

mrvchn Uzman Üye+

Uzun zamandir bu baslik hareketsiz :) Tekrar canlansin istedim. Benim sadece corbam var yanina birseyler yapmak sart :)
    *Tarhana corbasi
    *Et kavurma
    *Seker fasulyesi
    *Pilav
    *Tursu
    Henuz karar vermeyenlere fikir olsun. Sizlerin menulerde neler var kizlar?

Bride16, mldfyz, sedaozer ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  2. tuğbabenli

tuğbabenli Uzman Üye+

Ellerine sağlık cnm Şeker fasulyesi ne ola ki :) Akşamdan şehriye çorbam ve ayıklanmış ıspanağım var onu eşime börek yapcam bana ıspanaklı yumurta. Biraz da nohut yemeği var artık garnitürlü makarna salatası ile hepsi bir araya toplanır :D
    Sen yazmasan ben yazacaktım bugün neler var mutfakta diye iyi oldu.

mrvchn bunu beğendi.
  3. ozlem392

ozlem392 Süper Üye+

Zeytinyağlı pırasa mı yoksa biber dolması mı yapsam karar veremiyorum akşam eve gidince ruh halime göre karar vericem galiba :D afiyet olsun canlarım

mrvchn bunu beğendi.
  4. mrvchn

mrvchn Uzman Üye+

Senin de ellerine saglik canim ispanakli yumurtayi ben de cok severim :agzimsulandi Farkli birsey denemek istersen; ispanak pisince icine yumurtayi kirip karistirip, yerken uzerine mayonezli yogurt ( tabi sen simdi hamissin:melek) ve tereyag cok guzel oluyor.
    *Seker fasulyesi kabuklu hali barbunyaya benziyor. Kuru fasulyenin taze hali gibi birsey :p

5. mrvchn

mrvchn Uzman Üye+

Afiyet olsun canimm. Zeytinyagli pirasa daha pratik geldi dusununce. Ikisi de bizim evde pismiyor malesef yapan olunca afiyetle yiyorum ben de :D

ozlem392 bunu beğendi.
  6. ozlem392

ozlem392 Süper Üye+

dolma da pratik kuzum içini akşamdan hazırladım dolapta bekliyor :D olmadı bu akşam pırasayı yarın içinse dolmayı pişiririm :):)

mrvchn bunu beğendi.
  7. mmlke

mmlke Uzman Üye+

afiyet olsun canım gayet güzel menü ;) ben de dün fırında patatesli köfte yapmıştım bugüne de kaldı. yanına da kesme hamur çorbası ve yoğurtlu kereviz salatası yapmayı düşünüyorum

mrvchn bunu beğendi.
  8. tuğbabenli

tuğbabenli Uzman Üye+

Mayonez yasak tatlım zaten ben yumurta yemek için ıspanaklı yumurta yapıyorum önceden yemezdim. Hı buralarda taze kuru diyorlar şimdi anladım lezzetli oluyor. (bir hamileye yumurtayı karıştır ve terayağ falan dedin yaaaa sen hamile olunca ben de sana yazacağım bak nasıl koşuyorsun kusmaya :D )

9. sedaozer

sedaozer Uzman Üye+

Afiyet olsun canim bende bayadir buralarda degildim bu baslikla donus yapayim bari:) bizim menü kayinvalidemin elinden:)
    -balkabagi çorbası
    -ciğer sote
    -yaprak sarması
    -eriste pilavi
    -kadayıf tatlısı
    Herkese afiyet olsun :*

mrvchn ve tuğbabenli bunu beğendi.
  10. ayşenn

ayşenn Uzman Üye+

Bizde bugün 2 ayrı menü var. Eşim ile Alya'm balık yiyecek ben sevmediğim için mantı yiyorum her defasında aynı oluyor balık olduğunda :D yanına salata yaparız artık birde irmik helvası yaptım

mrvchn ve tuğbabenli bunu beğendi.
  11. mrvchn

mrvchn Uzman Üye+

Ayyy ciddi misin cok afedersin :ayipettin Midenin bulanacagini hic dusunmedim canim normalde cok sevilen bir yemektir de bahsettigim. En iyisi daha fazla bahsetmeyim :oops: Yaz yaz hakettim sen de bana en kotulerini yaz hamile oldugumda :dilcikar

tuğbabenli bunu beğendi.
  12. mldfyz

mldfyz Uzman Üye+

Afiyet olsun canim menu istah acici:p bizde dun aksamdan tarhana corbasi biber dolmasi ve manti var bol yogurtla o yuzden rahatim bugun:)

mrvchn bunu beğendi.
  13. mrvchn

mrvchn Uzman Üye+

Ooo ici hazirsa tamamdir kuzum :begendim Oh iki aksamin yemegi de hazir :dans
    Sagol canim size de afiyet olsun cok guzel menu :) Bugun yaptiklarim bitince ben de kofte patates yapayim ne zamandir yapmiyorum iyi fikir oldu :begendim
    Evet kuzum ben buralarda olsan mutlaka konu acardin. Hosgeldin diyelim o halde :opucuk Yalniz menuye bayildim. Balkabagi corbasini cok merak ediyorum. Birgun denemek lazim. Afiyet olsun :*
    Ooo ikisi de ayri guzel yalniz ellerine saglik canim :agzimsulandi Evlendigimden beri evde hic balik yapmadim onumuzdeki gunlerde firinda deneyim bari :p Afiyet olsun.

14. mrvchn

mrvchn Uzman Üye+

Tasindigimizdan beri yeni yeni yemek yapmaya basladim yapmisken de esim icin guzel birseyler yapayim dedim :p Sizin menu de cok guzel :arzula Afiyet olsun kuzum.

mldfyz bunu beğendi.
  15. Bride16

Bride16 Uzman Üye+

ben de misafirlikten geldim, karnım tok :p eşime dünden kalan mercimek çorbası, lahana dolması, yoğurt ve kabak tatlısı var :)

mrvchn ve sibell28 bunu beğendi.
  16. mrvchn

mrvchn Uzman Üye+

Dunden yemek hazir olunca ne rahat dimii :p Yarin da ben oyle olcam :D Ellerine saglik canim. Kabak tatlisi<3Ben

Bride16 bunu beğendi.
  17. tuğbabenli

tuğbabenli Uzman Üye+

:D ay yok kız ne olacak yazacaksın tabi ama pek komik oldu dışardan bakan göz için. Böyle hamile kadının gözünün önüne cos cos tereyağları falan getirdin ıyyy:D Bir de en sevdiğim şey yumurta yemekti onu da karıştırınca yiyemiyorum artık, böyle kırıp tüm bırakırsam falan. Normale döneceğiz biz de inş o zamana kadar öğürmeye devam :)

mrvchn bunu beğendi.
  18. mrvchn

mrvchn Uzman Üye+

Yaa kiyamam hersey mide bulandirabilir dimi. Ben de yumurtanin her halini hergun yiyebilirim 2 tane o kadar seviyorum, insallah hamileyken etkilemez :( Neyse konu disina cok cikmayim da hakikatten dusundum de hic ic acici olmamis :p Icimiz acilsin :gul<3:yonca:ada:gokkusagi :D

tuğbabenli bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş